What is Light?

Posted on 509,466 views

Light is electromagnetic radiation within a certain portion of the electromagnetic spectrum. The word usually refers to visible light, which is the visible spectrum that is visible to the human eye and is responsible for the sense of sight. Visible light is usually defined as having wavelengths in the range of 400–700 nanometres (nm), or 4.00 × 10−7 to 7.00 × 10−7 m, between the infrared (with longer wavelengths) and the ultraviolet (with shorter wavelengths). This wavelength means a frequency range of roughly 430–750 terahertz (THz). Wikipedia

The light is something very special, very far in reality to resemble what people imagine. Light is represented in the form of a wave like the sound of the radio but which moves much faster, from the order of 300000 km/s in the vacuum, or 1 billion km/h, while the sound travels in the air at only 300 m/s (1080 km/h or Mach 1 as airplane pilots).

It is this phenomenon that explains for example why you immediately see the lightning during a storm when the sound arrives only several seconds later. Same thing if you see a person cutting wood 150 m away; you will see his gesture but you will not hear the ax blow until half a second later.

This gap between what you see and what you hear is a confusing phenomenon because in everyday life this phenomenon is not visible since all objects are located close to you. In reality it always has a gap between the image and the sound that you perceive but the more the distance increases the more the difference is important and jumps at the eyes!

 

136 thoughts on “What is Light?

 1. Basın Bülteni; kurum, kuruluş ya da kişilerin hakkındaki gelişmeleri hedef kitlesine duyurmak için hazırlanan metinlerdir. Bu metinler tamamen hazırlanan kurum, kuruluş ve kişilerin imajını temsil etmektedir. Diğer edebi yazım türlerindeki gibi kurallara uygun olarak hazırlanan bu metinler; haber, röportaj, gibi birçok türde hazırlanabilmektedir.

 2. Tüp mide ameliyatı; Obezitenin en etkili ve kalıcı tedavi yöntemidir. Tüp mide ameliyatı öncesi bir gün süren tahliller ve muayeneler yapılıyor. Ameliyat anestezi altında yapılmaktadır ve bir saatten daha kısa sürmektedir. Uygulama laparoskooik ( kapalı) yapılmaktadır. Ortalama 3 gün hastane yatışı gerekir, ameliyattan bir hafta sonra normal yaşama dönülebilmektedir. Önceden kaç kilo olunursa olunsun hedef ideal kiloya ulaşmaktır. Fiyat bilgisi ve randevu için tel: 0 312 2864464

 3. PROFESYONEL YÖNETİM HİZMETİ (PYH)
  Toplu Yaşam Alanlarınızın tümünde ortaya çıkacak; yönetim ve danışmanlık hizmetlerini güven duygusunu temel alarak sunmakta, toplu yaşam alanlarınızdaki her türlü ihtiyaçlarınızı karşılamaktayız.

 4. Mide Balonu
  Obez bireylerde, fiziksel aktiviteler, beslenme kontrolü ve medikal ilaçların belirgin ve uzun süreli kilo kaybı sağlamada başarı oranları düşüktür. Mide balonu uygulaması ise, ameliyat dışı kilo vermeye yönelik olan mide botoksu, akupunktur, ilaçlar ve spor gibi diğer yöntemlere göre daha fazla kilo kaybı sağlayıcı etkisi olduğu kanıtlanmış bir yöntemdir. Mide balonu uygulaması, primer tedavi edici olarak veya super ya da super-super obez olgularda cerrahi tedaviye hazırlık amacıyla uygulanan, riski düşük, geri dönüşümü olan bir yöntemdir. Balon sedasyon denilen yarı uyku halinde direkt endoskopik görüş altında ve kontrollü olarak uygulanabilmektedir.

  Mide balonları sıvılı veya havalı olmak üzere iki çeşittir. Sıvılı veya havalı balonlar benzer etki mekanizmalarıyla kilo kaybı sağlamaktadırlar. İşlem sonrası ilk saatlerde çekilen direkt karın grafisi ile havalı balonun, ultrasonografi ile ise sıvılı balonun normal lokalizasyon da olup olmadıkları kontrol edilebilmektedir. Sıvılı balon, içine sıvı ile birlikte 10 cc metilen mavisi konularak şişrilmektedir, havalı balon ise yalnızca hava ile şişirilmektedir

 5. Вы рассматриваете возможность замены вашей текущей системы отопления и хотите знать, сколько это может стоить?
  Система отопление в основном состоит из вашего котла, трубопроводов и радиаторов, поэтому это значительное количество материала и работы. Подробнее можно узнать здесь https://stroyklim.com/montag-otopleniya/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *